Ordu Büyükşehir Belediyesi Resmi Reklam Protokolü İmzalandı

Ordu Büyükşehir Belediye ve Basın İlan Kurumu (BİK) arasında resmi reklam protokolü imzalandı.

Belediyenin toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Basın İlan Kurumu aracılığıyla resmi ilan ve reklam yayınlayan gazetelerin desteklenmesi noktasında her zaman duyarlı olduklarını söyledi.

‘Kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi kendisine şiar edinen yerel basınımızın her zaman yanında olduk’ diyen Tekintaş, Ordu’da yayın yapan tüm yerel basın organlarına destek verdiklerini kaydetti.

Zor şartlar altında halka doğru bilgilendirilmede önemli bir görev üstlenen yerel basının her zaman yanlarında olacaklarını kaydeden Tekintaş, halka hizmet noktasında yerel basın ile sürekli fikir alışverişinde bulundukları dile getirdi.

Tekintaş sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Öncelikle bu protokolün yerel gazetelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Biz basınımızın üstlendiği sorumluluğun ne kadar ağır olduğunu iyi biliyoruz. Doğru ve şeffaf yönetim anlayışımız ile basınımızla her zaman fikir alışverişinde bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Ciddi anlamda zorluk içerisinde olan ancak buna rağmen büyük özverilerle yayınlarını sürdüren yerel basının yaşam kaynağının başında şüphe yok ki, reklam ve ilanlar gelmektedir. Kamu hakkı kullanımındaki hassasiyetlerimiz doğrultusunda, yine kamu görevi üstlenen basınımıza belediye imkanları ölçüsünde ve hukuksal zeminde desteğimiz her zaman sürecektir.’

Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli ise büyükşehir belediyesinin verdiği bu destekten dolayı Tekintaş’a teşekkür ettiğini söyledi.

Başkan Tekintaş’ın her zaman yerel basının yanında olduğunu dile getiren Yürekli, şu ifadelere yer verdi:

‘Yerel basınımızın kamu sorumluluğunu ifa ederken, basınımızın yaşadığı sıkıntıları bilen bir Belediye Başkanımızın olması bizler adına gurur vericidir. Sayın Başkanımız yerel basınımızın mücadelesine her zaman katkı sunmuş ve desteğini her zaman sürdürmüştür. Kurumumuza kayıtlı olarak yayın hayatını sürdüren ve yasal sorumluluklarını yerine getirerek kamuoyunu bilgilendiren gazetelerimize yönelik verilen bu destek basınımız için çok kıymetlidir ve anlamlıdır. Ben Sayın Başkanımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.’

Yapılan konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.