Ordu’da ‘5 Okul 5 Spor Salonu’ Projesi Sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında hayata geçirilen ‘5 Okul 5 Spor Salonu Projesi’nin Ordu’da devam ettiği belirtildi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, pilot iller arasında yer alan Ordu’da da proje kapsamında yer alan Selimiye İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle bakım onarımı yapılarak sporcuların hizmetine sunulan spor salonunda güreş antrenörü Salih Şahin yönetiminde yapılan antrenmanı takip eden Genç, antrenman sonunda spor malzemelerini güreşçilere takdim etti.

Genç, burada yaptığı konuşmasında, sporun okullarla buluşmasının Türkiye’nin geleceği acısından büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yaptı.

Ordu’da güreş salonu olup güreş takımı olan tek okulun Selimiye İmam Hatip Lisesi olduğunu belirten Genç, ‘İnşallah bu sene hem okul sporlarında hem de federasyon yarışmalarında bu okuldan birçok madalyalar kazanacağımızın umudundayız. Güreşte en iyi antrenörlerden biri bu okulda. İnşallah Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın destekleriyle burada eğitim gören sporcuların hepsi başarıya ulaşacaktır.’ dedi.

Müdür Genç, şöyle konuştu:

‘Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan pilot çalışma kapsamında yapıldı. İlimizde beş okula spor kulübü kuruldu ve bu kulüplere Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından spor malzemeleri alındı. Ayrıca salonların bakım ve onarımı yine Bakanlığımızın destekleriyle yapıldı. İlimizde pilot olarak seçilen beş okuldan biri olan Selimiye İmam Hatip Lisesinde de voleybol, basketbol, hentbol, masa tenisi ve güreş olmak üzere beş branşta spor faaliyeti gösteriliyor. Bugünde okulumuzda faaliyet gösteren güreş sporcularına Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen güreş malzemelerini takdim ettik. Bizim tek beklentimiz sporcularımızdan başarılar getirmeleri. Hepsine ayrı ayrı başarılar dilerim.’

Genç, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ordu Valisi Seddar Yavuz’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.