Ordu’da ‘Yılın Enleri’ Anketinde Almanya’ya İki Onur Ödülü

ORDU’daki TESK Otel’de düzenlenen ödül törenine Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, sivil toplum kuruluş temsilcileri, özel ve kamu kurumu yöneticileri katıldı. Haberci Gazetesi imtiyaz sahibi Figen Çakmak, 15 yıldır sürdürdükleri ‘Yılın En’leri’ sosyal etkinliğinin Ordu’nun sivil toplum kuruluşları ile özel, tüzel, kamu kurumlarını bir araya getirdiğini, aynı zamanda Ordu’ya hizmet veren kişi ve kurumların okur anketleri sonucu ödüllendirildiğini söyledi. Almanya Giessen Üniversitesi Göçmen Sağlığı Bölümü ile Türk-Alman Sağlık Vakfının Başkanı Dr. Yaşar Bilgin, ‘Yılın Onur Ödülü’ne layık görüldü. Alparslan Türkeş, Semra Özal gibi isimlerin de doktorluğunu yapan Bilgin’in ödülünü Almanya’dan gelen asistan doktorlar Ayça Topaloğlu ve Yiğit Topaloğlu birlikte aldı.

 

KENTİMİZDEKİ YABANCILARIN ÇOĞUNLUĞU TÜRK

Çok sayıda Türk’ün yaşadığı Almanya’nın Ehringshausen kenti Belediye Başkanı Jürgen Mock de ‘Yılın Onur Ödülü’ne layık görüldü. Törende konuşma yapan Ehringshausen Belediye Başkanı Jürgen Mock, 9 yıldır belediye başkanlığı yaptığını, kentlerinde yüzde 8 oranında yabancı uyruklu yaşadığını, bunun çoğunluğunun Türk uyruklu ve Ordulu olduğunu söyledi. Mock, ‘Kentimizde yaşayan Türk dostlarımız yaşam imkanlarımıza entegre olmuş, hatta kendi ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Benim için bir insanın nereden geldiği, hangi dine mensup olduğu, hangi siyasi görüşe sahip olduğu önemli değildir. Önemli olan insan olmasıdır’ dedi.

İKİZ DOKTORLARA DA ÖDÜL

Ödül töreninde Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan ikiz doktorlar da ilgi odağı oldu. İkisi de pratisyen hekim olan tek yumurta ikizleri Dr. Oğuz Şahin ve Dr. Onur Şahin’in ödülünü Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan verdi. Gecede Mesudiye ilçesi Topçam Belediyesinin kurucusu ve 4 dönem belediye başkanlığı yapan, geçen yıl vefat eden Enver Köleoğlu’na Onur Ödülü takdim edildi. Gecede ayrıca Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan ‘Yılın Özel Hizmet Ödülü’ne layık görülürken, çok sayıda kişi, kurum ve firmaya ödülleri takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.