Trabzon Karadenizli İnadı Otomobilini Çeken Çekici Kaldıracı Üstünde 3 Kilometre Yol Gitti

Trabzon’da sigortası olmadığı gerekçesiyle çekiye yüklenen otomobilinin götürülmesine karşı çıkan Şenol Şeker (30), trafik polisleri ile tartıştı. Otomobili çekiciye yüklenmesine engel olmaya çalışan Şeker, otomobili kaldıran çekicinin kaldıracı üstüne çıktı. Kaldıraçla havalanan sürücü polisleri ikna edemeyince kendiside aşağıya inmedi. Görevli, çekici kasasına yerleştirdiği otomobil ve kaldıracın üzerindeki sürücü ile hareket etti. Çekicinin kaldıracı üzerindeki sürücü, görenlerin şaşkın bakışları altında tehlikeli bir yolculukla 3 kilometre gitti. Çekici görevlisi ve sürücünün inatlaşması ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

Olay, Çömlekçi mahallesinde meydana geldi. Ordu’dan hastasını tedavi için Trabzon’da bir hastaneye getiren Şenol Şeker, gece aracını kaldığı otelin yakınında bir sokağa park etti. Sabah otomobilinin yanına geldiğinde trafik polisleri ile karşılaşan Şeker, hatalı park ve sigorta süresinin geçmesi nedeniyle bağlanan otomobilinin çekiciye yüklendiğini gördü. Otomobilinin götürülmesine karşı çıkan Şenol Şeker trafik polisleri ile tartıştı. Sigorta şirketini arayan Şeker, otomobilin sigorta poliçesini yenilenmesini sağladı. Ancak buna rağmen polis ekipleri otomobili götürmekte ısrarcı oldu. Çekiciye yüklenmesine engel olmaya çalışan Şeker, otomobili kaldıran çekicinin kaldıracı üstüne çıktı. Kaldıraçla havalanan sürücü polisleri ikna edemeyince kendiside aşağıya inmedi. Çevrede toplanan vatandaşlarda sürücüye destek verdi, polisin otomobili bırakmasını istedi. Görevli, çekici kasasına yerleştirdiği otomobil ve kaldıracın üzerindeki sürücü ile hareket etti. Çekicinin kaldıracı üzerindeki sürücü, görenlerin şaşkın bakışları altında tehlikeli bir yolculukla 3 kilometre gitti. Çekici görevlisi ve sürücünün inatlaşması ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

Park yerine götürülen otomobilinin çekici ve otopark ücretini ödeyen sürücü Şenol Şeker, otomobilini geri aldı.

‘MÜSAADE EDİN DEDİM AMA’

Yaşadıklarını anlatan Şenol Şeker, Ordu’dan Trabzon’a gece 3’de hastamı getirdim. Bende otele gittim. Arabamı da kaldırıma park ettim. Orada başka araçlarda vardı. Öğlene kadar uyuduğum için esnaflar tarafından aracım şikayet edildi. Polisler de şikayet üzerine aracımın yanına geldi. Aracımın sigortasının bittiğinden haberim olmadığı için işlem yapıp ceza kestiler. ‘Yapmayın, aracımın başına geldim. Sigortamı yaptıracağım. Bana müsaade edin’ dedim ama dinlemediler. Ben sigorta şirketini arayarak poliçemi yaptırdım. Buna rağmen aracımı çekiciye yüklediler dedi.

‘ÇEKİCİNİN ÜZERİNDE SAVRULDUM’

Kendisinin çekicinin üzerine çıktığını anlatan Şenol Şeker, Polislere ‘param, pulum yok’ dedim. En son çekicinin üstüne çıktım. Yalvardım, yakardım, ağladım, sızladım. Ama bana müsaade gösterilmedi. Halk yanıma gelip bana sahip çıktı. Beni o çekicinin üzerinde otoparka kadar trafikte götürdüler. Çekicinin üzerinde resmen savruldum.Çekicinin üzerine çıktığımda sigortam yapılmıştı. Beni maddi olarak zora sokuyorlar, birde üzerine canıma kastetmeye çalışıyorlar. Canımı hiçe sayaraktan derdimi anlatmaya, hakkımı savunmaya çalıştım ama polisler tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmadım ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.